טיפול בפריצת דיסק

זה תופס אותך חזק בכל תנועה, והכאב פשוט בלתי נסבל. ניסית כבר את כל התרופות והלכת לכל הרופאים, אבל פריצת הדיסק בגב ממשיכה להטריף אותך. את/ה לא לבד. רוב האנשים סובלים מכאבי גב בשלב כזה או אחר של חייהם, והרפואה המערבית עומדת חסרת אונים אל מול התופעה. הרופאים הקונבנציונליים מתקשים להתמודד עם הבעיה, ובמיוחד עם פריצות דיסק. גם הפתרון הניתוחי הקשה אינו מביא את המזור המקווה.

הרפואה הסינית, לעומת זאת, צברה לאורך השנים פופולריות רבה בעולם המערבי. לפי הרפואה הסינית, ובמיוחד לפי שיטת הדיקור הסיני (אקופונקטורה), מטופלים כאבי הגב באופן הוליסטי וטבעי, ללא תופעות לוואי וללא ניתוחים. הדיקור הסיני נותן מענה הולם לכאבי גב ומצמצם את עוצמתם, מאחר שהוא גורם להפחתת הדלקתיות בגב ולהגברת ההפרשה של אנדורפינים (משככי כאבים הנמצאים בגוף באופן טבעי).

במקרים של פריצת דיסק, הדיקור מוריד את הלחץ מהעצב הגורם לכאבים העזים ומשחרר את המטופל מהצרה. במקרים רבים, המטופל אפילו לא יזדקק לניתוח, כיוון שהדיקור מעלים את הכאב העצבי לתמיד. על רקע זה, בשנים האחרונות, ממליץ ארגון הבריאות העולמי לחולים לפנות למטפלים ברפואה הסינית, כמו אורית דביר, כדי להיפטר מכאבי הגב שלהם.

הדיקור הסיני אכן נחשב ליעיל ביותר לכאבי גב, מכל אמצעי הטיפול ברפואה הסינית. מחקר חדש, שפורסם בשנים האחרונות, אף הוכיח,כי יעילותו של הדיקור הסיני כאמצעי לטיפול בכאבי גב תחתון גבוהה פי שניים לעומת שיטות הרפואה הקונבציונלית.
ייתכן, כי יתרונה של הרפואה הסינית נובע מכך שהיא מנסה להתחקות אחר שורש הבעיה באופן נרחב יותר. לדוגמה, המקור לכאבי גב תחתון נעוץ, לרוב, בתפקודן של הכליות ו/או הכבד. כשאיברים אלה חלשים, הם משפיעים מיד על חוזקן של מערכות השרירים המקיפות אותם. טיפול בכליות ובכבד, במקביל, יזרז את תהליך ההחלמה.

הטיפול בקליניקה של אורית דביר מתחיל בבדיקה פיזיולוגית ואנרגטית של האיברים, המספקת לה אינדיקציה ברורה לגבי סוג הבעיה והפתרון האפשרי לה. בנוסף, היא בודקת סימפטומים נוספים, כמו שרירים תפוסים, מתח ו/או לחץ באיברים שונים, כאבים בברכיים ו/או במערכת השתן, וכו'. כך מתקבלת תמונת מצב מדויקת, המאפשרת לה להתחיל בטיפול המתאים.
 

מתי כדאי לפנות לטיפול בדיקור סיני?  


אם את/ה סובל/ת מהבעיות הבאות:
  • כאבי גב תחתון כרוניים
  • כאבי שרירים
  • גב תפוס (כתוצאה מתנועה לא צפויה)
  • כאבי גב עליון
  • כאבי שכמותפריצת דיסק
  • כאבי גב שמקרינים לרגל
 
אורית דביר - רפואה סינית, בריאות וכושר
​052-7822770
מרכז דביר לרפואה סינית
מפת האתר
המלצות
© 2021